girne - lefkoşa turu

Ercan Havalimanı toplu taşıma

Girne Lefkoşa Turu

Belirlediğimiz saate Girne'de kalmakta olduğunuz otelden sizi alarak turumuzu başlıyoruz. İlk olarak 1974 tarihin de Barış Harekatının izlerini taşıyan Çıkartma Plajına sonrasında ise Karaoğlanoğlu şehitliğine gidiyoruz. Orada küçük bir mola veriyoruz. Ardından Beylerbeyi köyü ve Bellapais manastırını ziyaret ediyoruz.

Bellpais manastırı Katoliklere uzun süre hizmet vermiş bir manastırdır. 12 yy de Lüziyayalılar tarafından inşa edilmiş bu manastırın balkonlarınından tüm Girne Limanı gözlemlene bilmektedir.

Turumuza Girne Limanı ve Girne Çarsısından devam ediyoruz. Alışveriş ve öğle yemeğini yemek isteyenler için burada küçük bir mola veriyoruz. Öğlen yemeğinden sonra Lefkoşa'ya gidilmektedir. Lefkoşa bölgesinde Rum bölgesi ile Türk bölgesi arasında yarım metre mesafe olan sınır kapısı vardır. Ayrıca bu bölgede Ledra Palace Otel ismi olarak bilinen karargahı gezme şansımız olacaktır.

Daha sonra Barbarlık Müzesine gidiyoruz. Barbarlık Müzesi olarak bilinmesinin sebebi Barış Harekatı sırasında Dr. Nihat İlhan’ ın eşi ve 3 çocuğunun öldürülmüş olan evdir. Bu ev Kanlı Küvet ismiyle de bilinmektedir.

Gezintinin bu kısmından sonra yolcularımızın isteklerine göre hareket ediyoruz.

Not: Yaz aylarında havalar çok sıcaktır. Bu sebeble turu istediğiniz şekilde değiştiriyoruz.

Girne -Lefkoşa Turu Bilgileri
Girne Lefkoşa arası gidiş geliş toplam 150 dakikadıdır.
Tur ortalama 6 saat sürmektedir.
Araçlarımıza göre fiyatlar değişmektedir.
Turlarımız size özeldir. Sizden ve grubunuzdan başka kimse olmayacaktır.
Müzeler ve diğer giriş yerlerine ücret dahil değildir.
Turist rehberi isteğe bağlı çağrılır ve ekstra ücret alınmaktadır. Ücret 100€ dur.

HEMEN REZERVASYON YAP